A bemutatást kezdjük rögtön a kiadóval! A NexGen-csoport három labelt foglal magában. Az első maga a NexGen Records, amely elsősorban a drum & bass dallamos oldalát képviseli. Nem ritka a kiadványain a jazz és a funk, és megjelent rajta többek között Intelligent Manners, Cutworks és az extratehetséges Soulful Nature is. A második pillér a Migration. Ez a dubstepet és a kapcsolódó 140 bpm-es stílusokat öleli át, a címke törzsproducere Rob Sparx. A labelcsalád harmadik tagja az Affectionate Grooves, amely a UK garage, speed garage és különféle house-ok terén erős. Noha nem vagyok egy nagy garázsrajongó, ennek a kiadónak a megjelenéseit mindig szívesen hallgatom. A címke megkerülhetetlen csapata a Kachina hármasa, az övék a legtöbb rilíz az Affectionate Grooves-on.

Kachina – Ayahuasca EP (AGROOVES009)

A leicesteri trió 2015 óta jelenik meg a NexGennél, ezen belül is szinte kizárólag az Affectionate Grooves-nál. Debütáló, Smile című EP-jük elsősorban a house kedvelőit hozta lázba, aztán szépen rácsúsztak a különféle garázsokra meg bassline-orientált aljasságokra is. Őszintén szólva nem igazán vagyok járatos a garage-ban, így azt sem tudom megállapítani, mennyire underground a csapat (ha ennek a szónak 2018-ban, az internet korában van még egyáltalán értelme), de az tuti, hogy az igényességéhez kétség sem férhet. Az ötzenés Ayahuasca EP március 2-a óta kapható.

A nyitó Maasai Mara egy tanzániai vadrezervátumba kalauzol, állathangokkal, törzsi dobokkal és vokálokkal. Lassan építkező house, a szám végén halkan feltűnő aciddel: tökéletes zene napfelkelte-szettekhez! Az EP címadó trekkje mély, dallamos, komótosan guruló darab: “space-garage” kozmikus szintikkel, szentimentális-sejtelmes fuvolával. A monoton The Angel jó kis energiahullámot ereszt a hallgatóra lent morgó basszusával és az elmaradhatatlan vluggyogással. A What Kind egy jó kis dubwise-buli, filterből felkúszó droppal, filterbe visszacsúszó kiállással. Egyszerre atmoszférikus és durva, jó kis partidarab. A táncoltatást a záró I is megadja: az EP-t mintegy összegezve ad egy utolsó löketet, vokál- és zongoratöredékekkel, lélekre ható basszusfutammal elégíti ki a rongylábúakat.

Boomdoc – Lowda EP (AGROOVES010)

Boomdoc-ról sokat nem tudni, sem a Discogs, sem a Beatport nem árul el róla többet, mint hogy ez az első megjelenése, szóval nyugodtan kezelhetjük új producerként. A Beatporton március 9-től, minden más shopban 23-ától kapható Lowda EP remek belépő a “hagyományos” house világába. Lépegetős, parkettre való zenék, amelyek egyaránt modernek és mútba tekintőek, 2018-as módon idézik fel a house aranykorát.

A nyitó Roc Dem Floors egy feszes, tánctérbarát cucc finom vokáltöredékekkel és klasszikus hangzású szintidallamokkal. A Higher & Higher egy fülledt, szexorientált vokálmintán nyugszik, ebből lesz egy jó kis jackin’ house. Következik a Lowda, aminek a dobja kísértetiesen hasonlít az előző trekkben hallhatóra, de a zene témája merőben más: ez egy angolbarát wobble-house lesz, alatta gyilkos-mély basszussal, rajta rudeboy vokállal meg lo-fi szaxival. Az EP-t a Steppin on the Town zárja: funky darab, vokáljával a korai klubkorszakot idézi.